Warning: Creating default object from empty value in /public_html/moodle/theme/autumn/config.php on line 9

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /public_html/moodle/theme/autumn/config.php:9) in /public_html/moodle/lib/moodlelib.php on line 2749

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /public_html/moodle/theme/autumn/config.php:9) in /public_html/moodle/lib/moodlelib.php on line 2750

Warning: Creating default object from empty value in /public_html/moodle/lib/weblib.php on line 1518
Projekt "Zrobimy to sami"

Projekt "Zrobimy to sami"

Nie jesteś zalogowany(a) (Zaloguj się)
 
 

Warning: Creating default object from empty value in /public_html/moodle/index.php on line 164

logo


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGOWażne informacje:
lata

Kilka słów o programach szkoleń:
1. Po pierwsze musimy myśleć bardzo pragmatycznie tzn. cały czas odnosić się do celów projektu. Oznacza to moim zdaniem odejście od różnego rodzaju technik szkolnych na rzecz ćwiczenia tylko tych funkcji, które powinniśmy osiągnąć. liczba godzin poszczególnych szkoleń wynikać więc będzie z ogólnych limitów, które mamy w projekcie oraz rzeczywistych potrzeb w tym zakresie. Wydaje się więc, że niemożliwe jest zunifikowanie w tym zakresie.

2. Przez pierwsze mniej więcej trzy miesiące oznaczać to będzie konieczność działań na rzecz osiągnięcia przez wszystkich użytkowników umiejętności i kompetencji w obsłudze mahary i dokumentowania swoich działań i planów.
Tak więc umiejętność zapamiętania loginu i hasła oraz podstawowych funkcji tego portalu. Dla osób, które nie maja maila trzeba będzie go założyć, oczywiście na gmailu. Po osiągnięciu każdej umiejętności przez uczestnika należny wręczyć mu opracowany certyfikat. osiągnięcie każdej umiejętności powinno być też odnotowane na Maharze.

3. W budowie kompetencji społecznych, czyli również w szkoleniach dotyczących stowarzyszenia musimy się skupić na następujących przykładowych funkcjach jak: umiejętność mówienia na forum, autoprezentacja, asertywność, umiejętność pisania podania, wniosku, (ćwiczyć możemy też np. promocję wspólnej działalności poprzez proponowany już artykuł do prasy, ale również wyobrażam sobie opracowanie ankiety, z którą uczestnicy wyjdą na ulicę, a następnie opracują i opublikują) np. w portalu. Nakręcenie sekwencji video i umieszczenie jej w profilu użytkownika na maharze z jego autentyczną wypowiedzią na wybrany temat. I tym podobne działania. Musimy też zastanowić się kto konkretnie z każdej grupy projektowej będzie reprezentował grupę na zewnątrz. Pisanie statutu stowarzyszenia czyli określenie celów. Po ich określeniu możemy ćwiczyć konkretne umiejętności.

4. Szkolenia z ZAZ i Spółdzielni Socjalnych zależeć będą od wybranego profilu.

Wszelkie pomysły w tym zakresie proszę opisywać na forum głównym.

Kategorie kursów


Moodle Theme by NewSchool Learning